Ikona urządzenia Myo Plus 2 Pro

Elektrostymulacja i biofeedback mięśni dna miednicy

Są to nowoczesne formy rehabilitacji uroginekologicznej, które wykorzystują działanie prądu w celu aktywacji mięśni dna miednicy. W moim gabinecie znajdziecie wysokiej klasy urządzenie Myo Plus 2 Pro, które zostało stworzone do tego celu. W trakcie zabiegu wykorzystywane są osobiste elektrody dopochwowe (każdy pacjent korzysta ze swojej elektrody).

Elektrostymulacja stanowi doskonałe uzupełnienie terapii, ale sprawdza się również w sytuacjach kiedy Pacjentka nie jest w stanie zlokalizować i aktywować swoich mięśni dna miednicy. W trakcie trwania zabiegu, impuls elektryczny pobudza wszystkie mięśnie – również te, które nie są prawidłowo unerwione. Przyspiesza to proces powrotu siły i wytrzymałości mięśni. Badania pokazują, że około 80% kobiet po porodzie naturalnym doznaje odnerwienia mięśni dna miednicy. Uszkodzenie to oczywiście mija z czasem, ale w tym okresie kobieta nie będzie w stanie w pełni aktywować swojego dna miednicy. Z pomocą przychodzi elektrostymulacja!

Z kolei biofeedback jest świetną formą informacji zwrotnej dotyczącej skuteczności aktywizacji i rozluźnienia dna miednicy. W takcie ćwiczeń, Pacjentka obserwuje na monitorze efekt swojego treningu w postaci rozmaitych gier i wizualizacji. Literatura medyczna jednogłośnie twierdzi, że zastosowanie biofeedbacku w terapii w znacznym stopniu utrwala efekt końcowy.

Dodatkowo urządzenie posiada opcję oceny stanu napięcia mięśni dna miednicy w trakcie spoczynku i aktywacji. Pacjentkom bardzo często wydaje się, że rozluźniły swoje dno miednicy, jednakże urządzenie wskazuje wysoki potencjał spoczynkowy, który mówi nam , że mięśni nie zostały w pełni rozluźnione. Należy pamiętać, że elektrostymulacja jest tylko dodatkiem do terapii! Naturalnie, przyspieszy proces rekonwalescencji okolicy dna miednicy, ale nie jest bazą terapii. W połączeniu z odpowiednio dobranymi ćwiczeniami, korektą postawy i zmianą nawyków, przyniesie fenomenalne rezultaty.

Elektrostymulacja i biofeedback mięśni dna miednicy

Zastosowanie elektrostymulacji z pewnością zmieni Twoje dotychczasowe postrzeganie ćwiczeń dna miednicy i urozmaici dotychczasowo podjęty trening!