Ikona blizny

Terapia blizn

Każdy zabieg, cięcie lub skaleczenie zostawia ślad w naszym ciele w postaci blizny. Każda blizna natomiast wymaga oceny i mobilizacji.

W czasie oceny blizny sprawdzamy ruchomość poszczególnych warstw blizny. Oceniamy gęstość blizny, jej strukturę i koloryt. Analizujemy układ tkanek wokół blizny i ich relację z blizną. Wszytko po to, żeby blizna była dla Ciebie zupełnie obojętna. Prawidłowo wygojona i zmobilizowana blizna nie powinna dawać bólu, ciągnięcia, pieczenia, rwania czy dyskomfortu w czasie ruchu lub podczas zmiany warunków atmosferycznych.

Mobilizacja blizny może odbywać się tylko z wykorzystaniem rąk fizjoterapeuty, ale również z użyciem rozmaitych sprzętów takich jak: bańki, igły, taśmy kinesotape lub aplikatory wieloigłowe. Rehabilitację blizny zaczynamy już 3 tygodnie po operacji. W trakcie wizyty doradzamy jak pielęgnować bliznę i jakich preparatów używać. Fizjoterapeuta nauczy Cię pracy z blizną, którą będziesz mogła wykonywać w domu, co znacznie przyspiesza proces fizjoterapii.

Zajmujemy się bliznami po porodzie cięciem cesarskim, po nacięciu lub pęknięciu krocza w trakcie porodu drogami natury, bliznami pooperacyjnymi i wieloma innymi.

Terapia blizn