Rozstęp mięśnia prostego brzucha

Pelvismed - rozstep

Rozstęp Mięśnia Prostego Brzucha – fizjoterapia uroginekologiczna w Pelvismed pomoże

Po porodzie wiele kobiet zauważa zmiany w swoim ciele, w tym tzw. rozstęp mięśnia prostego brzucha. To zagłębienie w linii środkowej brzucha często pojawia się tuż nad lub na wysokości pępka. Rozstęp jest wynikiem rozciągnięcia mięśni brzucha w trakcie ciąży, ale nie zawsze jest łatwy do zauważenia, zwłaszcza gdy mięśnie są rozluźnione.

Jak Rozpoznać Rozstęp Mięśnia Prostego Brzucha?

Najłatwiej jest zauważyć rozstęp, gdy napniesz brzuch, na przykład podczas uniesienia głowy w pozycji leżącej na plecach. Jeżeli zauważysz zagłębienie biegnące przez środek brzucha albo tworzący się stożek, to jest to znak, że najprawdopodobniej masz rozstęp mięśnia prostego brzucha. To zjawisko jest bardzo powszechne po porodzie.

Fizjoterapia uroginekologiczna w Pelvismed jako Rozwiązanie

W większości przypadków nie ma potrzeby interwencji chirurgicznej w przypadku rozstępu mięśnia prostego brzucha. Odpowiednia rehabilitacja może przynieść pożądane efekty. Kluczowym czynnikiem sukcesu jest jednak czas. Im wcześniej zgłosisz się do fizjoterapeuty uroginekologicznego  po porodzie, tym lepiej. W gabinecie Pelvismed pracujemy już od pierwszych dni po porodzie. Fizjoterapeuta pomoże Ci w kontrolowaniu mięśni brzucha i przywróceniu ich sprawności.

Rozstęp Mięśnia a Ciąża

Warto zrozumieć, że rozstęp mięśnia prostego brzucha jest częstym zjawiskiem w czasie ciąży, ponieważ ciało musi dostosować się do rosnącego dziecka. Jednak istnieją sposoby, aby zaradzić temu problemowi już w trakcie ciąży. Wykorzystując techniki takie jak oklejanie brzucha plastrami Kinesio Tape, które kontrolują rozrost brzucha bez ograniczania miejsca dla dziecka, możesz działać prewencyjnie.

Fizjoterapia uroginekologiczna w gabinecie Pelvismed: Klucz do Sukcesu

W trakcie ciąży i po porodzie, odpowiednie zaangażowanie mięśnia poprzecznego brzucha i mięśni dna miednicy odgrywa kluczową rolę. To właśnie te mięśnie stanowią receptę na sukces i pomagają odzyskać piękny brzuszek po ciąży. Po profesjonalnej diagnozie i ocenie ścian brzucha, fizjoterapeuta opracuje spersonalizowany program terapeutyczny.

Podsumowując, rozstęp mięśnia prostego brzucha to często występujący problem, ale istnieje skuteczne rozwiązanie. Dzięki fizjoterapii uroginekologicznej możesz odzyskać kontrolę nad swoim ciałem, uniknąć ewentualnych komplikacji i cieszyć się pełnią życia po ciąży. Nie czekaj – już teraz warto zacząć dbać o swoje zdrowie!

Twoje zdrowie intymne zależy tylko od Ciebie!

Zadbamy o Ciebie na każdym etapie Twojego życia.
Pozwól sobie pomóc: