Terapia blizn

Pelvismed - blizna

Terapia Blizn w Gabinecie Pelvsimed – Fizjoterapia Uroginekologiczna

Każdy zabieg, cięcie lub skaleczenie pozostawia trwały ślad w postaci blizny. Dlatego każda blizna wymaga szczegółowej oceny i profesjonalnej mobilizacji.

W trakcie oceny blizny analizujemy ruchomość jej poszczególnych warstw, gęstość, strukturę i koloryt. Szczególną uwagę przykładamy do relacji między tkankami wokół blizny a samą blizną. Naszym celem jest sprawienie, aby blizna przestała sprawiać Ci jakikolwiek dyskomfort. Dzięki właściwej rehabilitacji i mobilizacji, blizna nie powinna powodować bólu, ciągnięcia, pieczenia, rwania ani żadnych innych nieprzyjemnych dolegliwości w czasie ruchu czy zmiany warunków atmosferycznych.

Mobilizację blizn przeprowadzamy zarówno manualnie, wykorzystując umiejętności fizjoterapeuty uroginekologicznego, jak i za pomocą różnych specjalistycznych narzędzi, takich jak bańki, igły, taśmy kinesiotape czy aplikatory wieloigłowe. Naszą rehabilitację blizn rozpoczynamy już po zaledwie 3 tygodniach od operacji. W trakcie wizyty nie tylko przeprowadzamy terapię, ale także udzielamy cennych wskazówek dotyczących pielęgnacji blizny i odpowiednich preparatów do jej pielęgnacji. Fizjoterapeuta z Pelvismed nauczy Cię również ćwiczeń, które możesz wykonywać samodzielnie w domu, przyspieszając proces rehabilitacji.

W Gabinecie Pelvsimed zajmujemy się bliznami po porodzie cesarskim, po nacięciu lub pęknięciu krocza podczas porodu naturalnego, bliznami pooperacyjnymi oraz wieloma innymi rodzajami blizn. Nasza specjalistyczna fizjoterapia uroginekologiczna pomaga przywrócić komfort i pełną funkcjonalność obszarów dotkniętych operacją.

Twoje zdrowie intymne zależy tylko od Ciebie!

Zadbamy o Ciebie na każdym etapie Twojego życia.
Pozwól sobie pomóc: