Obniżenie narządów miednicy

Pelvismed - obnizenie

Fizjoterapia Uroginekologiczna z Pelvismed: Pomoc w Obniżeniu Narządów Miednicy Mniejszej

Obniżenie narządów miednicy mniejszej to problem, który dotyka wiele kobiet, szczególnie po porodzie i w okresie menopauzy, kiedy zmiany hormonalne mogą prowadzić do zaburzeń w stabilizacji pęcherza moczowego, macicy i odbytu. Statystyki nie pozostawiają wątpliwości – aż 50% kobiet po porodzie naturalnym boryka się z problemem obniżenia narządów rodnych.

Czym Jest Obniżenie Narządów Rodnych?

Obniżenie narządów rodnych to stan, w którym macica i ściany pochwy przemieszczają się w kierunku kanału pochwy. To może obejmować opadanie przedniej ściany pochwy (uretrocele i cystocele), tylnej ściany pochwy (rektocele) oraz części wierzchołkowej. Stopień obniżenia jest oceniany przez fizjoterapeutę w skali od 0 do 4 i ocena ta wymaga wykonania badania przezpochwowego. To badanie jest wykonywane w gabinecie Pelvismed po 6 tygodniach od porodu, w pozycji leżącej na plecach i to pacjentka decyduje, kiedy jest na to gotowa.

Mechanizm Obniżenia Narządów

Narządy miednicy mniejszej są utrzymywane w miejscu przez mięśnie dna miednicy, więzadła i powięzi. W trakcie porodu dochodzi do uszkodzenia i rozciągnięcia tych tkanek, na skutek czego powstaje obniżenie narządów.

Objawy i Skutki

Kobiety, które zmagają się z obniżeniem narządów rodnych, często doświadczają uczucia dyskomfortu w pochwie lub wrażenia obecności ciała obcego. Obniżenie narządów rodnych może również prowadzić do bolesności podczas stosunku. Z racji na objawy, kobiety rezygnują z ulubionych aktywności fizycznych i prowadzą oszczędzający tryb życia.

Fizjoterapia Uroginekologiczna Przed Operacją

Wiele pacjentek zostaje skierowanych na zabieg wszczepienia taśm przez ginekologów i chirurgów, w celu podtrzymania narządów i przywrócenia utraconej funkcji mięśni dna miednicy i powięzi. Jednak warto rozważyć konsultację z fizjoterapeutą uroginekologicznym przed podjęciem decyzji o operacji. Specjalista ten oceni możliwości opanowania obniżenia poprzez odpowiednio dostosowany trening i terapię manualną. Większość przypadków obniżenia narządów kwalifikuje się do rehabilitacji, a pacjentki często dostrzegają znaczną poprawę, pozbywając się dokuczliwego problemu bez konieczności ryzykowania związanego z operacją.

Fizjoterapia uroginekologiczna w gabinecie Pelvismed to skuteczna alternatywa w walce z obniżeniem narządów miednicy mniejszej.

Twoje zdrowie intymne zależy tylko od Ciebie!

Zadbamy o Ciebie na każdym etapie Twojego życia.
Pozwól sobie pomóc: