Trening mięśni dna miednicy

Pelvismed - trening

Trening Mięśni Dna Miednicy w Pelvismed – Fizjoterapia Uroginekologiczna: Klucz do Zdrowia Kobiet

Trening mięśni dna miednicy, zaproponowany po raz pierwszy w 1948 roku przez ginekologa Arnolda Kegla, to nieodłączny element dbania o zdrowie kobiet. Niemniej jednak, temat ten często pozostaje pomijany zarówno przez ginekologów, jak i położne prowadzące zajęcia w szkołach rodzenia. Mięśnie dna miednicy, tak samo jak inne mięśnie w ciele, wymagają regularnego treningu, aby pozostać w dobrej formie. Co więcej, trening mięśni dna miednicy powinien być priorytetem dla każdej kobiety, niezależnie od tego, czy była w ciąży czy nie. To właśnie ciąża i okres menopauzy są najbardziej ryzykowne i predysponujące do uszkodzeń i rozluźnienia tkanek w obrębie dna miednicy.

Korzyści Z Treningu Mięśni Dna Miednicy w Gabinecie Fizjoterapii Pelvismed

Odpowiednie napięcie mięśni dna miednicy przeciwdziała problemom takim jak nietrzymanie moczu i kału, opadanie narządów rodnych, poprawia satysfakcję seksualną i istotnie wpływa na zmniejszenie dolegliwości bólowych w dolnym odcinku kręgosłupa.

Podstawowym celem treningu mięśni dna miednicy jest wzmocnienie mięśni i poprawa strukturalnego wsparcia i stabilizacji narządów miednicy. Regularne ćwiczenia prowadzą do zwiększenia wytrzymałości mięśni i automatyzmu mięśniowego ale również uczą relaksacji mięśni. W czasie treningu uczymy mięśnie reagować w prawidłowy sposób, na przykład w trakcie kichania i kaszlu. Trening nie wymaga specjalistycznego sprzętu; jedynym potrzebnym narzędziem jest czas, który pozwala na chwilę skupienia w trakcie dnia. 

Twoje zdrowie intymne zależy tylko od Ciebie!

Zadbamy o Ciebie na każdym etapie Twojego życia.
Pozwól sobie pomóc: